Vietnam Kambodža
Vietnam Kambodža
singledive and Food lovers project
Dĺžka zájazdu: 9 dní
1. Deň Odlet z Viedne, Hanoi
2. deň 1 den v HAnoi
3. deň prelet do Ho CHi MIn
4. deň Prílet: Ho Chi Minh city na Tan Son Nhat International Airport. Transzfer do mesta private busom. Noc v Saigone pred tým, než vyrazíme do Kambodže. Čistý hotel, s klímou, sprchou v centre mesta.Väčšinu batožinu necháme na hoteli, a ďalší deň vyrážame na 4 dni.
5. deň Vyrazíme do Mekong Delty do ChauDoc . CCa 5-6 hodín busom. Ubytovanie v ChauDoc je v dvojôžkových izbách.
6. deň skoro ráno vyrážame na Mekong, kde sa zúčastníme plávajúceho trhu. Potom sa nalodíme, a vyrazíme do Kambodže po rieke až do Phnom Penhe. Cca 5 hodín a medzitým vybavíme víza.
Z Phnom Penh busom do Siem Reap s 22 miestnym busíkom, 6-7 hodín. Ubytovanie v Siem Reap 2 posteľové klimatizované izby s kúpeľňou.
7 - 8 .deň Návšteva Angkor Wat. Ráno od 7 do poobede 2 je návšteva, potom je veľmi teplo, a teplota dosahuje 35-38 stupňov, 8. deň let vrtulníkom nad Angkor Wat a celým mestom
Ďalší deň ráno východ slnka v Ankor
SiemReap je krásne mestečko na severe Kambodže, neďaleko najväčšieho sladkovodného jazera ďalekého východu Tonle Sap Lake.
Nocľah 4 noci v hoteloch v klimatizovaných dvojlôžkových izbách.
Angkor je obrovské, strávime minimálne 2 dni s obhliadkou.
Výstavba chrámu sa začala v prvej polovici 12. storočia počas vlády kráľa Súrjavarmana II. (vládol od r. 1113do cca 1150) ako hlavné mesto a kráľov chrám. Pôvodný názov chrámu je neznámy. V roku 1177 bol Angkór zničený Čampami, tradičnými nepriateľmi Khmérov. Po znovuobnovení ríše bolo hlavné mesto presunuté doAngkór Thomu o niekoľko kilometrov na sever.
V 14. alebo 15. storočí sa chrám stal théravádskym (budhistickým), akým ostáva dodnes. Aj keď bol zanedbávaný v 16. storočí, nikdy nebol úplne opustený. V tom čase bol známy ako Preah Pisnulok. Od 16. storočia sa používa aj súčasný názov, Angkor Wat, čo znamená "Mestský chrám".
Jeden z prvých návštevníkov zo Západu bol portugalský mních Antonio da Magdalena v roku 1586, ale známym sa stal ná Západe až v polovici 19. storočia publikáciou francúzskeho výskumníka Henriho Mouhota, ktorý nesprávne datoval chrám do obdobia Rímskej ríše.
V 20. storočí chrám potreboval hlavne odstránenie vegetácie, ktorá sa začala rozširovať. Práce boli zastavené v 70. a 80. rokoch 20. storočiaobčianskou vojnou a vládou Červených Khmérov, ale chrám utrpel len minimálne škody. Od roku 1992 sa chrám postupne obnovuje.
Angkór Vat sa stal symbolom Kambodže, a zdrojom národnej hrdosti pre miestnych ľudí. Chrám je na každej vlajke Kambodže približne od roku 1863.
Architektonický štýl
Vstup do chrámu
Angkór Vat je jedným z najlepších príkladov khmérskeho stavebného štýlu − štýlu Angkor Vat pomenovaného podľa tejto stavby. Počínajúc 12. storočím vedeli khmérski stavitelia používať ako stavebný materiál pieskoveca tehlu. Väčšina viditeľných plôch chrámu je vybudovaná z pieskovca, obvodové múry a skryté štruktúry sú z tehiel. Zatiaľ sa stále nevie aká zlúčenina bola použitá ako spojivo, odhaduje sa však, že išlo o látku na bázehydroxidu vápenatého.
Angkór Vat je cenený najmä pre svoju harmóniu designu, ktorá bola porovnávaná so stavbami starovekéhoRíma a Grécka.
Typickými prvkami tohto stavebného štýlu sú lomené oblúky, veže „ozubené“ ako kvety lotosov, honosné chodby postupne sa rozširujúce do výstavných priechodov, pavilóny zostavené do tvaru kríža lemujúcí celú hlavnú os chrámu; ďalej sú to nástenné reliéfy znázorňujúce božstvá a frontony zobrazujúce rôzne výpravné scény. Sochy v Angkór Vate sú považované za konzervatívne, viac statické a oveľa menej honosné ako v skorých dobách. Mnohé ďalšie prvky boli zničené rabovaním a vplyvom času, ako napr. pozlátené prvky na vežiach, sochách a reliéfoch, ozdobné drevené panely na stropoch a dverách.
Obdobie štýlu Angkór Vat bolo nasledované obdobím Bajon, počas neho však bola často kvalita zanedbávaná na úkor kvantity. Medzi chrámy predstavujúce štyl Angkór patria: Banteaj Samré, Thommanon, Čosaj Tevoda a ranné chrámy Preah Pithu v Angkóre; mimo Angkor sú to: Beng Mealea a časti Phanom Rung a Phimai.
Fakultatívny výlet na jazero Tonlesap Lake a banské múzeum alebo múzeum mín.
10. deň návrat do Ho Chi Minh lietadlom.
Ubytovanie v HCM city
11. deň výlet do slávnej tunely Cuche. Približne 40 km od centra mesta. Vietkongovia vo vojne vo Vietname, používali tieto tunely.
Môžete vyskúšať niekoľko typov zbraní, napríklad AK-47 alebo M16-Ost. Čo nie je zahrnuté v cene,
Večer návrat do Nha Trang, Prelet. Ranný príchod do Nha Trang. Ten deň je plánovaný oddch, návšteva pláže alebo poobede bahenné kúpele.
Ubytovanie v Hoteli v centre mesta, dvojlôžkových izbách.
12-13-14 deň
Nha Trang:
Ďalší deň odpočinok, ale tiež osviežujúci program.
Termálne kúpele „ MudBath”. NhaTrangban sú jediné blatové kúpele vo Vietname.
Ďalší deň Yang Bay vodopády od jazera NhaTrang cca 40 km.
Cesta na motorkách cez ryžové polia,
Ďalší deň Long Beach /BaiDai/.
Od NhaTrangt 21 km na juh na bielej piesočnatej pláži pár plytkých stojatých drevených budiek tvorí miestnu štýlovú reštauráciu. Dokonalý pre denný program.
V miestnych reštauráciach je veľmi lacné jedlo z lahodných čerstvých morských plodov. Doprava tam a späť autobusom.
15-16. deň Dalat
Da Lat. Mesto sa nachádza na náhornej plošine 1500 metrov nad morom vo veľmi krásnom prírodnom prostredí, 140 km od Nha Trang. Cesta vedie cez 1.500 do 1700 metrov vysoké hory.
Tento program je organizovaný na posledný deň, aby sa predišlo nutnosti čekovaniu von a do hotela. (Odtiaľ by sme sa mali vrátiť do Saigonu.) 2 dni 1 noc.
V Programe je obsiahnutý aj Love Walley a Crazy House.
Rovnako ako pravá láska musí prekonať niekoľko prekážok, Údolie lásky v Dalat muselo prekonať veľa problémov v minulosti, aby získalo jeho pravé meno dnes. Na začiatku údolia bol nazývaný Vallée d'amour (Údolie lásky), francúzskym a až potom premenovaný Údolie kus. V roku 1935, jej krásu a zaujatie presvedčil ľudí, aby znovu vymenovali tu najkrajšiu vec na svete: Láska.
Čo vidieť
Skrz históriu, to bol jeden z najmalebnejších a najromantickejších miest v meste, s mnohými hlbokými údoliami a nekonečné borovicové lesy. Pokojné Da Thien Lake, ktorý bol vytvorený v roku 1972, tiež pridáva veľa na atraktivite údolia všeobecne. Ak chcete naozaj ocenia scenérie, nie je ťažké, pretože cestujúci môžu ľahko sledovať prirodzené stopy a schodisko celého údolia k návšteve a obdivovať nádherné kvetinové brány a sochy.
Stopy vedú k Vong Canh Hill, z ktorých Valley of Love nádherným výhľadom postupne sa objaví v každej cestovnej očí. Z tohto kopca, môžu tiež vidieť Langbian vrcholy vystupovať naživo proti modrej oblohe, alebo pokračovať vo svojom dobrodružstve nájsť Paradise Hill, ďalšie ideálny cieľ, ktorý je obklopený krásnymi jazerami. Celkovo možno povedať, údolie je ďalší skvelý prírastok do vašej ceste do romantickej Dalat .
Znie to ako veľký stretnutie povedať svoj ponuku na sobáš? Nie tak celkom, pretože každý môže možno zamilovať sa do krajiny, ako plne načúvať tomu, čo hovoríte. Ale v prípade, že ste sa naozaj robiť návrh, dať mu šancu. Aj keď on / ona ťa odmietne, aspon budete mať už do údolia Lásky.
Niektoré atrakcie, že turisti môžu mať na tejto stránke sú jazda na koni, jeep safari, motorizované a rozpredávať lodi na jazere
Údolie lásky dnes sa nachádza 4 km od centra mesta Dalat , malé Paríža, Phu Dong Thien Vuong St.
16. deň : Návrat do HCM City a odlet do Európy
17. deň Odlet 11:00 do európy